طرح «حمایت آموزشی»

متاسفانه تعدادی از کودکان به دلیل فقر چند وجهی از حق مسلم خود یعنی آموزش و تحصیل باز می‌­مانند. علاوه بر این حق، بازماندگی از تحصیل منجر به بقای چرخه­‌ی فقر و چرخه­‌ی کار کودک می­‌شود. کودکانی که از تحصیل باز می‌­مانند به بزرگسالان فاقد مهارتی تبدیل می­‌شوند که درآمد چندانی ندارند و برای بقای خانواده­‌ی کودکان خود را به کار می­‌گمارند. مطالعات نشان می­‌دهند که یک سال حضور در مدرسه می‌­تواند تا یازده درصد به درآمد فرد در بزرگسالی بیفزاید. کمک به حضور این کودکان و تداوم تحصیل­شان با کمک مالی و مداخلات جدی مددکاری اجتماعی میسر م‌ی­شود. مددکاران انجمن با کمک‌های مالی و حمایت­‌های روانی اجتماعی فرآیند ثبت­‌نام و ادامه­‌ی تحصیل این کودکان در مدارس رسمی را تسهیل و نظارت می­‌کنند.

کودکان کار در مدارس دولتی: بخشی از کودکان تحت حمایت انجمن کودکانی هستند که شرایط حضور در مدارس دولتی را دارند. مددکاران انجمن با کمک‌­های مالی و حمایت­‌های روانی اجتماعی فرآیند ثبت­‌نام و ادامه­‌ی تحصیل این کودکان در مدارس رسمی را تسهیل و نظارت می­‌کنند.

کودکان کار در انجمن: بخشی از کودکان تحت حمایت انجمن کودکانی هستند که به دلایل مختلف از جمله تاخیر در شروع به تحصیل و یا مشکلات اوراق هویتی قابلیت انتقال به مدارس رسمی را ندارند. در احیای حق آموزش این کودکان و جبران عقب ماندگی تحصیلی آنان، انجمن امکان آموزش غیررسمی ولی منطبق بر چارچوب­‌های ملی را  تدارک دیده است. این کودکان در مراکز انجمن آموزش می­‌بینند و با رفع مشکلات با برگزاری آزمون وارد نظام آموزش رسمی می­‌شوند.

کودکان کار در انجمن/نهضت سوادآموزی: بخشی از کودکان تحت حمایت انجمن کودکانی هستند به دلایل مختلف سال­‌ها از تحصیل بازمانده­‌اند و در نتیجه بی­‌سواد مطلق هستند و از طرفی فرصت یا امکان حضور در دوره­‌های غیررسمی را هم ندارند. دوره­‌های سوادآموزی نهضت امکان سواد دار شدن و احتمال ورود به دوره­‌های بعدی تحصیلی را برای این کودکان و نوجوانان مهیا می­‌سازد. طول مدت این دوره­‌ها کوتاه و برنامه­‌ی روزانه، نیز دوساعته است.

 

کمک برای طرح حمایت آموزشی 

شما می‌توانید مسوولیت تامین هزینه‌های طرح آموزشی کودکان را به عهده بگیرید و مطمئن شوید که همه مبالغ پرداختی از سوی شما، در زمینه مورد نظر شما هزینه خواهد شد.

لطفا فیش واریزی را به شماره تلفن ۰۹۱۰۵۳۶۸۹۱۴ ارسال کنید.