درباره‌ی انجمن حمایت از کودکان

درباره‌ی انجمن حمایت از کودکان کار

انجمن حمایت از کودکان کار به عنوان نهادی مردمی، غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی با شماره‌ی ثبت 14607 و مجوز رسمی از وزارت کشور از سال 1381 تاکنون به فعالیت پرداخته است. این انجمن همواره طی این سال­‌ها از کودکان کار، کودکان آسیب­‌دیده و در معرض آسیب در مناطق پر آسیب، حمایت خود را در قالب فعالیت­‌های حمایتی و آموزشی به انجام رسانیده است. به رسمیت شناختن هویت انسانی کودکان و خدمات­ رسانی بدون تبعیض اساس کار انجمن حمایت از کودکان کار است.

حمایت از حقوق کودکان به­ ویژه کودکان محروم و کودکانی که در معرض آسیب­‌های ناشی از بحران‌­ها و نابسامانی­‌های اجتماعی و حوادث طبیعی هستند، وظیفه­‌ای انسانی-اجتماعی بوده که بر عهده­‌ی یکایک افراد، سازمان­‌ها و نهادهاست. بی­‌تردید بدون توجه کافی به حقوق کودکان و سرمایه­‌گذاری و برنامه­‌ریزی در امر آموزش، بهداشت و ارتقای سطح زندگی آنان امیدی برای دستیابی به دنیای بهتر وجود ندارد.

منظور از کار کودک درگیر کردن ایشان در فعالیت­‌های اقتصادی است که مانع تحصیل، آموزش و برخورداری آنان از امکانات اولیه­‌ی رشد فردی و اجتماعی­‌شان می‌­شود و با آسیب و بهره­‌کشی همراه است. بنابراین شرکت کودکان در فعالیت­‌هایی که به منظور کسب مهارت، نگرش و تجربه است و بر سلامت و رشد شخصیتی و تحصیل آنان تاثیر منفی نمی‌­گذارد، کار کودک تلقی نمی­‌شود.

در حال حاضر انجمن حمایت از کودکان کار چهار مرکز در شهر تهران و یک مرکز در شهر بم دارد و 1112 کودک را تحت حمایت خود دارد.

برای دریافت بروشور فارسی معرفی جامع انجمن حمایت از کودکان کار  اینجا کلیک کنید.

گزارش‌ها

 

انجمن حمایت از کودکان کار تلاش کرده تا با ارائه‌ی گزارش‌های مدون از فعالیت‌های انجمن که توسط حسابرسان مستقل قسم‌خورده بررسی و تایید شده‌است، به حامیان خود پاسخی درخور دهد.

گزارش عملکرد

گزارش عملکرد

آخرین گزارش: سال 1401

در این بخش شما می‌توانید گزارش عملکرد قسمت‌های مختلف انجمن را مشاهده کنید.

مطالعه بیشتر

گزارش مالی

گزارش مالی

آخرین گزارش: سال 1401

در این بخش شما می‌توانید، گزارش‌های مالی انجمن را که حسابرسی شده است، مشاهده کنید.

مطالعه بیشتر

اعضای انجمن

اعضای هیات امنا

اعضای هیات مدیره

بازرس:
موسسه‌ی حسابرسی مختار و همکاران (به شناسه­ ملی ۵۶۵۶۶۵۸۳۶۱۲)؛ بازرس اصلی
موسسه‌ی حسابرسی آبتین روش آریا (به شناسه ملی ۵۶۲۳۶۲۳۱۲۸۸)؛ بازرس علی­ البدل

فهرست