مشق مهر 1402

کودکان کار و تحصیل کودکان صبح‌ها به مدرسه می‌روند اما به دلیل اینکه همزمان باید کار کنند، بسیار سخت است که فرصت مطالعه و مرور درس‌ها را در بعد از…

از تاریخ ۲۴-۱۱-۱۴۰۰

تا تاریخ ۲۴-۱۲-۱۴۰۰

پایان یافته
است

ارسال به دوستان

کودکان کار و تحصیل

کودکان صبح‌ها به مدرسه می‌روند اما به دلیل اینکه همزمان باید کار کنند، بسیار سخت است که فرصت مطالعه و مرور درس‌ها را در بعد از ظهر بیابند.
بسیاری از خانواده‌های تهیدست برای تامین مخارج خود شدیدا به کار کودک‌شان نیازمندند و تحصیل کودکان برای آنها بسیار پر هزینه است، در چنین شرایطی خانواده‌ها نمی‌توانند تصمیم بگیرند که فرزندان خود را برای کار بفرستند یا در مدرسه ثبت نام کنند.
کودکان نیز برای به دست آوردن پول، کار کردن را به تحصیل ترجیح می‌دهند.

آموزش هدفمند در انجمن

دسترسی به آموزش، ارتقاء کیفیت و برنامه‌های آموزشی غیر درسی به کودکان کمک می‌کند که به مدرسه بازگردند.
همچنین در انجمن برنامه‌های حرفه آموزی و مهارت‌های علمی و کاربردی مرتبط به کار به منظور آماده‌سازی کودکان برای ایفا نقش موثر در بزرگسالی، برای کودکان در نظر گرفته شده که به صورت دائمی و فعال در حال برگزاری است.

 

حمایت پایدار از کودکان

در انجمن کودک رها نمی‌شود.

کودکان کار علاوه بر مسائلی که در خانواده تجربه می‌کنند، دچار مخاطراتی در محل کار و محیط زندگی نیز هستند که معمولا با بزه و آسیب های قابل توجهی همراه است.

پرکردن مفیدِ اوقات فراغت این کودکان از گزینه‌های مناسب برای کم‌رنگ کردن حضور آنها در محیط‌های پر مخاطره است.

بنابراین در انجمن علاوه بر آموزش منظم، حمایت‌های چند وجهی مانند سلامت خانواده، رفتار درمانی و غیره با جدیت پیگیری می شود.

نظارت کامل بر رفتار، منش کودکان و همچنین رصد مستمر پیشرفت کودکان از دغدغه‌های اصلی حمایت موثر از کودکان در انجمن می‌باشد.

برای حمایت از 1074 کودک تحت پوشش انجمن می‌توانید از شماره کارت زیر یا قسمت حمایت، اقدام کنید.

شماره حساب بانک آینده: 0202896366001

شماره کارت بانک آینده: 3877-1000-1470-6362

شماره شبا بانک آینده: IR-96-0620-0000-0020-2896-3660-01

مشاهده صفحه پویش 

فهرست