حمایت خاص

مژگان

پرونده مددکاری: 1401/05/11
مژگان

مژگان 16 سال دارد و به تازگی کلاس پنجم را با موفقیت به پایان رسانده است.

او در یک خانواده‌ی 5 نفره به همراه مادر، پدر و دو خواهر کوچک‌تر از خود زندگی می­کند. پدر کودک اعتیاد دارد و به همین دلیل مادر و کودکان نیز درگیر خشونت خانگی هستند.

مادر خانواده از نظر وضعیت سلامتی به صرع مبتلاست و به طور میانگین هر 10 روز یک بار دچار حمله می‌­شود. ایشان در حال حاضر تحت درمان بوده و براساس نظر پزشک نباید هرگونه کار سنگینی را انجام دهد.

مژگان نیز به‌دلیل مشکل لگن، یک بار عمل جراحی شده است و خواهرکوچک‌تر هم با مشکل کلیوی دست‌وپنجه نرم می‌کند که هرچند وقت یک بار باید دیالیز شود.

شغل اصلی پدر خانواده جمع‌آوری نان خشک است که همه‌ی درآمد خود را صرف تامین مواد می­کند. برای تامین هزینه‌های زندگی مادر کودک به نظافت منزل می­پردازد که مدتی است به دلیل بیماری دیگر توانایی کار کردن ندارد.

از نظر وضعیت سکونت، خانواده در منزل سریداری یک آپارتمان ساکن است که دارای دو اتاق بوده و متراژ آن حدود 35 متر است. با توجه به اینکه موعد قرارداد منزل به اتمام رسیده و صاحب‌خانه دستور تخلیه به خانواده را داده است، مادر، منزلی با مبلغ پیش‌پرداخت 5 میلیون تومان و اجاره‌بهای 3 میلیون تومان یافته است که تامین ماهانه این مبلغ از سوی خانواده وجود ندارد.

با توجه به عدم اشتغال والدین، خانواده تغذیه‌ی مناسبی ندارند و کودک کوچک خانواده نیز که 18 ماه دارد و شیر خشک مصرف می‌کند، به دلیل نداشتن توان مالی خانواده در خرید آن، کاهش وزن پیدا کرده است.

با توجه به گزارش‌های مددکار اجتماعی، ضرورت دارد، ماهانه مبلغ 15.000.000 ریال برای حمایت از کودک لحاظ شود.

اسم کودک مستعار انتخاب شده است.

 • برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره این پرونده و وضعیت خانواده، با روابط عمومی انجمن تماس بگیرید. ۸۸۷۲۸۲۷۹
  شماره کارت برای واریز مبالغ حمایتی به نام انجمن حمایت از کودکان کار: ۵۸۹۲۱۰۱۱۲۶۰۰۷۴۷۱

مهناز، ندا، مینا و میترا

پرونده مددکاری: 1401/03/29
مهناز، ندا، مینا و میترا

مهناز، ندا، مینا، میترا و سحر در یک خانواده‌ی 9 نفره زندگی می‌کنند.

میترا 15 سال، سحر 14 سال، ندا 13 سال، مینا 10 سال و مهناز 8 سال دارد. میترا در مقطع هفتم متوسطه، سحر ششم ابتدایی، ندا چهارم ابتدایی، مینا اول ابتدایی و مهناز نیز در مقطع اول ابتدایی مشغول به تحصیل است. از نظر وضعیت آموزشی، با شیوع بیماری کرونا و با توجه به نداشتن گوشی هوشمند، کودکان با افت تحصیلی مواجه شده‌اند و حتی این موضوع موجب شده است تا پایه‌های تحصیلی را مجدد تکرار کنند.

پدر خانواده کارگر روزمزد است و به چرخ‌­کشی اشتغال دارد. ندا نیز در یک کارگاه خیاطی به وسط­‌کاری مشغول است. گاهی سایر اعضای خانواده هم کار خانگی انجام می‌­دهند که از این کار درآمد چندانی عاید آن‌ها نمی‌شود.

از نظر وضعیت مسکن، آن‌ها در منزلی با مساحت حدودا 48 متر و حیاط‌دار در دو اتاق تو در تو زندگی می­‌کنند که توانایی پرداخت اجاره‌بها را ندارند و مجبور هستند برای سکونت به اطراف تهران مهاجرت کنند که این موضوع باعث بازماندگی کودکان از تحصیل و ورود آن‌ها به چرخه‌ی کار خواهد شد.

پیشنهاد مددکار اجتماعی:

باتوجه به موارد یاد شده و برای جلوگیری از ورود کودکان به چرخه‌ی کار و جلوگیری از بازماندگی از تحصیل آن‌ها پیشنهاد می­‌شود تا کودکان وارد طرح حمایت مالی مشروط شوند و با پرداخت مبلغ 15.000.000ریال (مبلغ اجاره­‌بها که در سال جدید به قرارداد منزل اضافه شده) ماهانه به‌عنوان مساعدت در اختیار خانواده قرار گیرد.

اسم کودکان مستعار انتخاب شده است.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره این پرونده و وضعیت خانواده، با روابط عمومی انجمن تماس بگیرید. ۸۸۷۲۸۲۷۹
شماره کارت برای واریز مبالغ حمایتی به نام انجمن حمایت از کودکان کار: ۵۸۹۲۱۰۱۱۲۶۰۰۷۴۷۱

امیر

پرونده مددکاری: ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
امیر

کودک امیر یکی از کودکان مرکز خاوران است که در خانواده‌ای ۸ نفره به همراه والدین زندگی می‌کند و در حال حاضر در پایه‌ی نهم دوره‌ی متوسطه اول تحصیل می‌کند.
خانواده‌ی امیر در یک آپارتمان با پرداخت اجاره بهایی به مبلغ ششصد هزار تومان زندگی می‌کنند. پدر او در افغانستان به دلیل اصابت ترکش از کار افتاده شده و مادر نیز به دلیل بیماری مدتی است که قادر به کار نیست. امیر شاگرد موتورسازی است و از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۹:۳۰ شب برای تامین هزینه‌های زندگی و پرداخت اجاره بهای منزل، کار می‌کند و در ماه  مبلغ ۸ میلیون ریال (هشتصد هزار تومان) درآمد دارد. همچنین خواهر وی به کار خانگی مشغول است که با توجه به تعداد افراد خانوار و عدم اشتغال سرپرست، درآمد آن‌ها کافی نیست.
امیر از دانش‌آموزان نمونه‌ی مدرسه و از لحاظ درسی و اخلاقی دارای وضعیت مطلوبی بود ولی باتوجه به نیاز مالی خانواده و مشکلات امرار معاش، نمرات کودک نسبت به گذشته افت پیدا کرده است و او در ارسال تکالیف عملکرد منظمی ندارد. فشار کار به صورتی است که کودک شب‌ها یک ساعت وقت برای رسیدگی به درس‌هایش دارد و پس از انجام تکالیف در همان حال به خواب می‌رود.
با توجه به فشار ساعات زیاد کار، خستگی ناشی از آن، استعداد و علاقه به تحصیل و نیاز اقتصادی خانواده با تامین چهار میلیون ریال کمک هزینه‌ی زندگی ماهانه برای کودک و هزینه‌کرد آن در پرداخت اجاره می‌توان شرایط کودک را برای ادامه‌ی تحصیل و بهبود شرایط مهیا ساخت.

 • برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره این پرونده و وضعیت خانواده، با روابط عمومی انجمن تماس بگیرید. ۸۸۷۲۸۲۷۹
  شماره کارت برای واریز مبالغ حمایتی به نام انجمن حمایت از کودکان کار: ۵۸۹۲۱۰۱۱۲۶۰۰۷۴۷۱

عسل

پرونده مددکاری ۰۷۹۶: ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
عسل

کودک عسل ۷ ساله، از کودکان تحت حمایت انجمن در مرکز بم است که در حال حاضر در پایه‌ی اول تحصیل می‌کند. او در خانواده‌ای ۶ نفره به همراه والدین خود در یک کانکس ۱۸ متری با حداقل امکانات و وسایل مستعمل، شامل، قالی، یخچال و… زندگی می‌کند. کانکس در حیاط خاکی قرار دارد که سرویس بهداشتی در گوشه‌ی آن قرار دارد. این خانواده با مشکل نداشتن آب گرم نیز مواجه هستند و برای استحمام باید آب را از قبل، گرم کنند. پدر کودک کارگر روز مزدی است که به علت بیماری (مشکل تنفسی و ریه) برای کار مداوم با مشکل روبرو است و بار اصلی امرار معاش خانواده بر دوش مادر است که با کار کردن در منازل دیگران و کار در شرکت بسته‌بندی خرما  تامین می‌شود. عسل از لحاظ بهداشت، تغذیه و پوشاک در شرایط نامناسبی قرار دارد و به تشخیص مددکار انجمن برای کمک به ادامه‌ی تحصیل و تامین نیازهای بنیادین کودک، حمایت مالی به مبلغ پنج میلیون ریال به صورت ماهانه و تحت نظر مددکار اجتماعی ضروری است.

 • برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره این پرونده و وضعیت خانواده، با روابط عمومی انجمن تماس بگیرید. ۸۸۷۲۸۲۷۹
  شماره کارت برای واریز مبالغ حمایتی به نام انجمن حمایت از کودکان کار: ۵۸۹۲۱۰۱۱۲۶۰۰۷۴۷۱

امیر ارسلان

پرونده مددکاری ۰۷۶۲: ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
امیر ارسلان

یکی از کودکان تحت حمایت انجمن در مرکز بم، امیر ارسلان است. پسربچه‌ی ۶ ساله‌ای که در سال تحصیل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در مقطع پیش دبستانی مرکز بم مشغول به تحصیل است.
کودک در خانواده‌ای ۵ نفره به همراه مادر و مادربزرگ مادری خود، در یک ساختمان ۶۵ متری با وسایل مستعمل زندگی می‌کند. والدین امیرارسلان طلاق گرفته‌اند و پدر کودک هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال فرزندان، نپذیرفته و در حال حاضر متواری است. امرار معاش خانواده با کار کردن مادر در منازل دیگران و کار در شرکت بسته‌بندی خرما تامین می‌شود .کودک از لحاظ بهداشت، تغذیه و پوشاک در شرایط  نامناسبی قرار دارد. امیرارسلان در روزهای ابتدایی حضورش در انجمن، گوشه‌گیر، مضطرب و با اعتماد به نفس پایین بود که خوشبختانه با آموزش‌های صورت گرفته حال عمومی او نسبت به روزهای اول، بهتر است. به تشخیص مددکار اجتماعی، با حمایت مالی به میزان چهار میلیون ریال کمک هزینه‌ی تحصیلی ماهانه برای کودک، می‌توان شرایط ایشان را برای ادامه‌ی تحصیل مهیا ساخت.

 • برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره این پرونده و وضعیت خانواده، با روابط عمومی انجمن تماس بگیرید. ۸۸۷۲۸۲۷۹
  شماره کارت برای واریز مبالغ حمایتی به نام انجمن حمایت از کودکان کار: ۵۸۹۲۱۰۱۱۲۶۰۰۷۴۷۱

مهسا

پرونده مددکاری ۲۰۰۱: ۹۶/۰۸/۲۳
مهسا

دو سال از شناسایی خانواده مهسا، کودک تحت حمایت انجمن میگذرد و در این مدت انجمن حمایت از کودکان کار کوشید تا در کنار رنج و درد این خانواده قرار گیرد و در  مسیر توانمند سازی خانواده گام های موثری بردارد. اما علیرغم تلاش های بسیار جهت ترک اعتیاد سرپرست خانواده ، او همچنان درگیر اعتیاد است. اگرچه در مقاطع زمانی مختلف اقدام به ترک نموده که در نهایت به لغزش مجدد انجامید و مدت یک ماهی است که خانواده را ترک نموده است. دراین دو سال کودکان خانواده به سیستم آموزش رسمی راه یافته و از وضعیت تحصیلی مطلوبی برخوردار شده اند و با حمایت شما عزیزان هزینه اجاره بهای این خانواده تأمین شد. با این حال مادر خانواده که به علت مشکل پا درد قادر به انجام هیچگونه فعالیتی در خارج  از منزل نیست مجبور شده که مهسا دختر ۱۴ ساله خود را جهت تامین هزینه های زندگی به کارگاهی با  محیطی مردانه  بفرستد تا در قبال پنج ساعت کار بسته بندی  لباس در روز مبلغی معادل دویست هزار تومان  دریافت کند. با توجه به رسالت انجمن که همانا تلاش درجهت محو کار کودک است  بر آن شدیم تا با یاری مجدد شما عزیزان سعی در  ممانعت از کار  این  کودک کنیم لذا  در این مسیر  نیازمند مساعدت انسان دوستانه شما عزیزان هستیم.
امید است که با یاری یکدیگر روشنی بخش زندگی کودکانمان باشیم..

 • برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره این پرونده و وضعیت خانواده، با روابط عمومی انجمن تماس بگیرید. ۸۸۷۲۸۲۷۹
  شماره کارت برای واریز مبالغ حمایتی به نام انجمن حمایت از کودکان کار:۵۸۹۲۱۰۱۱۲۶۰۰۷۴۷۱

اسماعیل

پرونده مددکاری ۲۰۰۲: ۹۶/۰۸/۲۴
اسماعیل

کودک اسماعیل ۱۳ ساله  به همراه مادر و دو  برادر  کوچکتر خود در خانواده ای ۴ نفره  زندگی می کند و  دو برادر دو قلوی ۸ ساله به  نام های بلال و ابراهیم دارد. لازم به ذکر است پدر کودک چندین سال است  که توسط نیروهای اشغالگر در افغانستان به شهادت رسیده است و سرپرستی خانواده بر عهده ی مادر است. کودک به عنوان فرزند ارشد خانواده قبلا به جمع آوری کارتن در بازار می پرداخته و  در حال حاضر مدت ۱  ماه است که در مغازه ی پرده فروشی در پاساژ مشغول به کار است و  با درآمدی حدود  ماهیانه ۵۰۰  هزار تومان  تامین  معاش خانواده را برعهده  دارد. مادر کودک در افغانستان  به عنوان معلم مقطع  ابتدایی مشغول به کار بوده است ولی در حال حاضر به دلیل حادثه ی آتش سوزی که قبل از مهاجرت به ایران و در اوضاع نابسامان جنگ و درگیری در افغانستان اتفاق افتاده است دچار سوختگی شدید در ناحیه ی پنجه ی هر دو دست شده و از کار افتاده است.  مادر دچار درد شدید در ناحیه  گردن بوده و به دلیل سوختگی دستها نیزدچار اگزمای شدید پوستی است. همچنین خانواده از نظر تغذیه نیز از وضعیت مناسبی برخوردار نیست.
منزل به صورت حیاط دار و سه طبقه بود و خانواده در طبقه ی اول ساکن بودند. لازم به ذکر است به جز چند دست رخت خواب، یک عدد گاز پیک نیک و دو عدد پتو که کف اتاق با آن پوشیده شده بود و یک دستگاه کولر آبی نیز توسط همسایه به آنها قرض داده شده بود.هیچ گونه لوازم زندگی دیگر دیده نمی شد.
به گفته ی مادر، خانواده ماهیانه ۴۵۰ هزار تومان بابت اجاره بهای منزل پرداخت می نمایند که با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی خانواده بسیار سنگین است.
با پیگیری های مکرر واحد مددکاری با صاحب کار کودک ،تنها با دو ساعت تحصیل وی در انجمن موافقت شده است.هم چنین لازم به ذکر است با همت خیرین محترم به تازگی یک دستگاه تلویزیون، یک تخته فرش و یک عدد یخچال دست دوم در اختیار خانواده قرار داده شده است.

 • برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره این پرونده و وضعیت خانواده، با روابط عمومی انجمن تماس بگیرید. ۸۸۷۲۸۲۷۹
  شماره کارت برای واریز مبالغ حمایتی به نام انجمن حمایت از کودکان کار:۵۸۹۲۱۰۱۱۲۶۰۰۷۴۷۱

سید امیر

پرونده مددکاری ۲۰۰۳: ۹۶/۰۸/۲۹
سید امیر

کودک سید امیر ۱۳ ساله، ایرانی و متولد اصفهان و در حال حاضر مدت پنج سال است که به همراه پدر، مادر و برادر ۹ ساله ی خود به تهران نقل مکان کرده اند. پدر کودک حدودا مدت سه سال است که به شغل نگهبانی مشغول به کار است. متاسفانه کودک از بدو تولد دچار بیماری آنمی فانکونی که مربوط به مشکلات خونی است و به دلیل بستری های طولانی مدت در بیمارستان تنها توانسته است سال اول ابتدایی را در مدرسه ی دولتی اصفهان تحصیل نماید. پس از آن نیز به دلیل مسائل مربوط به بیماری و فوت خواهر کوچکتر بر اثر همین بیماری انگیزه ی خود را برای ادامه ی تحصیل در مدرسه از دست داده است و در حال حاضر نیز با چندین جلسه مشاوره ی فردی حاضر به شرکت در کلاس های درس انجمن شده است.
خانواده در منزلی آپارتمانی و با وسایلی کاملا معمولی و در سطح اولیه و ساده زندگی می کنند و بابت آن سی میلیون تومان پول پیش و ماهیانه سیصد هزار تومان پرداخت می نمایند که به گفته ی مادر بیست میلیون تومان ازین مبلغ را وام دریافت نموده اند.
با توجه به مشاهدات صورت گرفته توسط مددکار اجتماعی می توان گفت در حال حاضر هزینه های درمانی کودک بسیار بالا بوده و با وجود تحت پوشش بودن بیمه ی تامین اجتماعی هیچ تغییری در رابطه با کاهش هزینه های درمانی خانواده و تغذیه ی خاص کودک نبوده است. همچنین  به گفته ی مادر کودک نیازمند به مصرف مواد خون ساز نظیر پسته، جگر و سایر مواد مغذی می باشد که به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر خانواده و درآمد کم پدر امکان تهیه ی منظم آن برای خانواده مقدور نیست.

 • حامیان و همراهان گرامی که مایل به ارائه دریافت اطلاعات بیشتر به منظور کمک رسانی به کودکان نیازمند حمایت ویژه و خاص هستند، می توانند با دفتر روابط عمومی تماس حاصل نمایند: ۸۸۴۸۲۴۰۳ – ۸۸۱۰۵۱۲۷

حسین

پرونده مددکاری ۰۶۲۲: ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
حسین

کودک حسین ۷ ساله، یکی از کودکان تحت حمایت مرکز بم است که از مادری ایرانی و پدری افغانستانی در یک خانواده‌ی ۸ نفری متولد شد. حسین نیز مانند دیگر خواهر و برادرهایش هیچ‌گونه اوراق هویتی ندارد. مدتی است که والدین حسین از هم جدا شده و در حال حاضر پدر او متواری است و مادر خانواده از راه نظافت در منازل و کار در شرکت بسته‌بندی خرما وظیفه‎ی امرار معاش خانواده را برعهده دارد. خانواده‌ی پرجمعیت حسین در یک ساختمان ۶۰ متری با وسایل از کار افتاده‌ای مثل یخچال، موکت و… زندگی می‌کنند و تمام کودکان از لحاظ تغذیه و بهداشت درشرایط نامناسبی قرار دارند. خواهر و برادر بزرگتر حسین، ازدواج موقت کرده‌اند که هر دو منجر به طلاق شده و هرکدام از آنان با یک فرزند به خانه‌ی مادری برگشته‌اند. کودک در حال حاضر، در پایه‌ی اول ابتدایی از تحصیل بازمانده و به تشخیص مددکار اجتماعی انجمن با حمایت مالی به میزان پنج میلیون ریال در ماه به عنوان کمک هزینه تحصیل تحت نظر مددکار اجتماعی، می‌توان از این خانواده حمایت کرد.

 • برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره این پرونده و وضعیت خانواده، با روابط عمومی انجمن تماس بگیرید. ۸۸۷۲۸۲۷۹
  شماره کارت برای واریز مبالغ حمایتی به نام انجمن حمایت از کودکان کار: ۵۸۹۲۱۰۱۱۲۶۰۰۷۴۷۱

مریم، مبینا، فاطمه و فرنیا

پرونده مددکاری: ۱۴۰۰/۰۴/۲۱
مریم، مبینا، فاطمه و فرنیا

مریم، مبینا، فاطمه و فرنیا از کودکان مرکز مولوی انجمن هستند که در خانواده‌ای ۹ نفره زندگی می‌کنند. در حال حاضر فاطمه و مبینا در پایه‌ی ششم، فرنیا در پایه‌ی پنجم ابتدایی و مریم در پایه‌ی نهم متوسطه در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند. وضعیت مسکن آنان بسیار نامناسب است و در دو اتاق ۹ متری زندگی می‌کنند که بدون پرداخت رهن، ماهانه مبلغ ۳۵۰ هزار تومان اجاره‌بها می پرداختند ولی به دلیل اتمام قرارداد خانواده ناچار به تخلیه‌ی منزل است.
پدر خانواده برای تامین امرار معاش به کارگری مشغول است. برادر کودکان نیز در کارگاه خیاطی کار می‌کرده که به‌دلیل موج چهارم بیماری کرونا، کارگاه تعطیل شده و بیکار شده است. هم‌چنین مادر و کودکان نیز که پیش از این همیشه به کار خانگی نظیر پاک کردن لوبیا، بسته‌بندی شال، روسری و… مشغول بوده‌اند، از زمان شیوع بیماری کرونا بیکار شده‌اند و درآمدی ندارند.
از نظر وضعیت سلامتی، دو کودک خانواده علاوه بر شرایط خانوادگی و فشار عصبی موجود ، دچار تشنج می‌شوند که با پیگیری انجمن تحت نظر پزشک قرار دارند و دارو مصرف می‌کنند.
خانواده با توجه به فقدان پول پیش و جمعیت بالا از لحاظ مسکن دچار مشکل شده‌اند و با جستجوی فراوان در حال حاضر، خانواده موفق به یافتن منزلی با سی میلیون ودیعه و دو میلیون اجاره‌بها شده‌اند که در پرداخت اجاره‌بهای ماهیانه دچار مشکل هستند. با توجه به اجبار خانواده برای فرستادن دختران به کار در بیرون از منزل با وجود وضعیت تحصیلی ممتاز دختران، علاوه بر بازماندگی تحصیل در معرض آسیب‌های ناشی از کار نیز قرار می‌گیرند.
به تشخیص مددکار با پرداخت ماهیانه هشت میلیون ریال می‌توان از شدت آسیب وارده به کودکان کاهش داد.

 • برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره این پرونده و وضعیت خانواده، با روابط عمومی انجمن تماس بگیرید. ۸۸۷۲۸۲۷۹
  شماره کارت برای واریز مبالغ حمایتی به نام انجمن حمایت از کودکان کار: ۵۸۹۲۱۰۱۱۲۶۰۰۷۴۷۱

فاطمه زهرا

پرونده مددکاری ۰۶۰۲: ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
فاطمه زهرا

کودک فاطمه زهرا ۶ ساله از کودکان پیش دبستانی انجمن، در مرکز بم است که در یک خانواده‌ی شلوغ ۹ نفره با والدین خود در یک ساختمان ۸۵ متری (شامل پذیرایی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی مستقل) زندگی می‌کند. پدر کودک از ناحیه‌ی پای راست دارای معلولیت است، در حدی که دیگر توانایی کار کردن ندارد. بخش عمده‌ای از امرار معاش خانواده از طریق دریافت یارانه تامین می‌شود و به همین دلیل کودک از لحاظ بهداشت، تغذیه و پوشاک در شرایط نامناسبی قرار دارد. همچنین خواهر کودک که از تحصیل بازمانده بود و با پیگیری‌های صورت گرفته از طرف بخش آموزش انجمن، در پایه‌ی اول مدارس دولتی ثبت نام شده بود، به دلیل تشخیص عقب ماندگی ذهنی، باید در سال تحصیلی جدید به مدرسه‌ی کودکان با نیازهای ویژه برود. متاسفانه یکی دیگر از فرزندان این خانواده نیز دچار ناتوانی ذهنی است و او نیز با مشکلات متعددی مواجه است. به تشخیص مددکار اجتماعی انجمن با تامین ماهانه مبلغ چهار میلیون ریال کمک هزینه تحصیل برای کودک با مدیریت هزینه و تحت نظر مددکار اجتماعی می‌توان به ادامه تحصیل و کاهش آسیب او کمک کرد.

 • برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره این پرونده و وضعیت خانواده، با روابط عمومی انجمن تماس بگیرید. ۸۸۷۲۸۲۷۹
  شماره کارت برای واریز مبالغ حمایتی به نام انجمن حمایت از کودکان کار: ۵۸۹۲۱۰۱۱۲۶۰۰۷۴۷۱
فهرست