تقدیر از انجمن حمایت از کودکان کار در همایش کارآفرینی

جشنواره نیکوکار آفرین، با شعار “کارآفرینی، خیر ماندگار” همزمان با هفته ی نیکوکاری و برای گرامی داشت کار آفرینان کشور به عنوان نیکوکاران حقیقی، توسط معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان متولی رصد و توسعه ی رفاه در جامعه، 15 اسفند ماه در مجموعه تلاش برگزار شد.

اهداف این جشنواره، ترویج فرهنگ نیکوکاری و کار آفرینی، تجلیل از کارآفرینان نیکوکاری که بیشترین سهم را در ایجاد اشتغال پایدار داشته اند، آگاه سازی در مورد اهمیت پوشش بیمه ی تامین اجتماعی در افزایش امنیت و رفاه نیروی کار و در نهایت ایجاد ارتباط نزدیک تر بین دولت، بخش خصوصی و کار آفرینان در نظر گرفته شده بود.

در این همایش انجمن حمایت از کودکان کار به عنوان نهادی کوشا در زمینه کار آفرینی و رفاه پایدار مفتخر به دریافت لوح تقدیر از علی ربیعی وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی شد.

برای تعامل بیشتر فعالان حوزه اقتصادی در زمینه مسائل و مشکلات اجتماعی و آگاهی در مورد مسئولیت اجتماعی ،در بخش پایانی مراسم ازموسسات فعال در زمینه شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل و توانمند سازی خانواده آنها که با سازمان بهزیستی و معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی همکاری داشته اند،  تقدیر و تشکر به عمل آمد.

طبق آمار گزارش  شده در این جشنواره در کشور 125 هزار کودک در سن مدرسه خارج از مدرسه هستند. در زمینه مبارزه با فقر آموزشی و شناسایی کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل در سال 1393، 10 موسسه و کلینیک با سازمان بهزیستی کشور همکاری داشته اند که در بخش پایانی جشنواره از این موسسات نام برده و زمینه فعالیت آنها توضیح داده شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته‌بندی های بلاگ

کمپین های اخیر

فهرست