تقدیر از انجمن حمایت از کودکان کار در جشنواره فرصت های شغلی دانشگاه علامه طباطبائی

نویسنده : انجمن حمایت از کودکان کار

انجمن حمایت از کودکان کار با حضور فعال خود در پنجمین جشنواره فرصت های شغلی دانشگاه علامه طباطبائی ( روشنا)، موفق به کسب تقدیر نامه این جشنواره شد.
به گزارش روابط عمومی انجمن حمایت از کودکان کار، این انجمن در پی سیاست جذب داوطلبان توانمند در کار گروه های تخصصی خود بعنوان اتاق فکر و مشاوران مدیر عامل و هـیأت مدیره در حوزه علوم انسانی، در پنجمین جشنواره فرصت های شغلی دانشگاه علامه طباطبائی تحت عنوان روشنا شرکت کرد و با حضور فعال خود توانست تقدیر نامه ویژه این جشنواره را از آن خود کند.
امیرباقر زادی مدیرعامل و عضو هـیات مدیره انجمن توضیح داد؛ مدیران انجمن از سال گذشته با توجه به کمبود منابع پژوهشی در خصوص کودکان کار و مسائل پیرامونی آنان، سیاست جذب داوطلبان توانمند در حوزه علوم انسانی و البته در سایر حوزه های مرتبط با فعالیت انجمن را برنامه ریزی کرده اند .
وی افزود: حضور در جشنواره فرصت های شغلی روشنا که توسط یکی از معتبرترین دانشگاه های علوم انسانی کشور، علامه طباطبائی، برگزار شد، گامی ارزنده در راستای تحقق این هدف بود. خوشبختانه بسیاری از دانش پژوهان دانشگاه علامه طباطبائی، دغدغه مسائل اجتماعی به خصوص کودکان کار را داشتند و مطمئنا خواهیم توانست با جذب اساتید محترم و دانشجویان گرامی که متفکران آینده محسوب می شوند، فعالیت های تحقیقاتی و آموزشی خود را به کودکان کار بر اساس پژوهش های دقیق روانشناسی و جامعه شناسی برنامه ریزی و بهبود دهیم .

مدیرعامل انجمن حمایت از کودکان کار همچنین گفت: این انجمن یک سازمان مردم نهاد(سمن) است که عمده فعالیت های آن بر اساس مساعدت های داوطلبان علاقه مند صورت می گیرد. هدف ما از انجام فعالیت های پژوهشی در حوزه کودکان کار، رسیدن به هدف عالی انجمن یعنی حذف کار کودک از جامعه بواسطه ارتقاء آگاهی جامعه از طریق ارائه محتوای صحیح و واقع بینانه به رسانه های جمعی نیز هست زیرا بسیاری از مطالبی که در روزنامه ها و خبرگزاری ها در خصوص معضل کودکان کار منتشر می شود از لحاظ آمار و نگرش اشتباه بوده و ما در انجمن حمایت از کودکان کار، هدایت درست افکار عمومی نسبت به مسئله کودکان کار را از وظایف خود می دانیم.
بنا بر اعلام این خبر، پنجمین جشنواره فرصت های شغلی روشنا از ۱۷ الی ۱۹ اردیبهشت ماه و با حضور بیش از ۲۵ شرکت در حوزه های نفت، ارتباطات، خودرو، صنعت، بیمه و کالا برگزار شد.
برگزیدگان این جشنواره طی مراسمی از سوی عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات کشور، مهدی گودرزی، مدیر مرکز کار آفرینی و هدایت شغلی دانشگاه علامه طباطبائی و دکتر لعیا الفت رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی مورد تقدیر قرار گرفتند.