شعار «نه به کار کودک» بر فراز قلل هیمالیا

بهار امسال ( ۱۳۹۶)
قله ی ۶۱۸۹ متری آیلند پیک یا همان قله ی در جزیره ی یخی ، در بخش مرکزی هیمالیا ، میزبان کوهنو ردان سترگ کشورمان می باشد که با ترنم زمزمه ی آهنگ گون « نه به کار کودک » ، به مصاف سرزمینی می روند، که بی شک بخش عمده ی بار آن به صورت کولبری بر دوش این خرد بچه های زحمتکش بر بلندای هیمالیا می رسد.

سرپرستی این تیم مصمم را آقای حسن نجاریان هیمالیا نورد صاحب نام کشورمان بر عهده دارند.

درباره ی تلاشها و موفقیتهای آقای حسن نجاریان بسبار می توان نوشت، ولی با نگاهی بسیار کوتاه میتوان از وی چنین یاد کرد:
آقای حسن نجاریان از اعضای فاتح اولین تیم اعزامی کشورمان به قله اورست می باشند که بعد از آن افتخار صعود به هشت قله ی بالای هشت هزار متری دیگر در هیمالیا و همچنین صعود به ده ها قلل مرتفع دیگر در کشورهای مختلف دنیا را نیز در کارنامه ی درخشان خود دارند . وی علاوه بر مربی گری کوه و صخره نوردی ، به عنوان نویسنده و هنرمندی عکاس با نگاهی انسانی و جامعه گرا نیز دارای دستاوردهای ارزشمندی می باشند. از فعالیتهای تالیفی ایشان می توان به تالیف کتاب _ عکس «برودپیک رویای صعود » که گزارشی ست از اولین صعود کارگران کشورمان به این قله ی سرسخت و نیز کتاب «بر فراز خورشید » که مشتمل بر مجموعه عکس های هیمالیا هستند، می توان اشاره نمود.

تیم اعزامی به ایلند پیک حرکت خود را در تاریخ ۲۷اسفندماه ۹۵ از کشورمان آغاز و به امید خدا در تاریخ ۲۰فروردین ۹۶ به کشور بازخواهند گشت.
این تیم با امید به ساختن جهانی ایمن برای همگان و در واکنش به شرایط دشوار دنیای امروز برای کودکان و در اعتراض به ادامه ی روند بهره گیری از کارکودکان ، که موجب گردید بیش از ۲۰۰ میلیون کودک در سراسر جهان در چرخه ی کار گردند و هر روز شرایط برای این کودکان (بویژه در خاورمیانه ) دشوار تر می گردد ، شعار نمادین خود را « نه به کار کودک » بر گزیده اند.

این اقدام همچنین تلاشی ست انساندوستانه، برای حمایت از « انجمن حمایت از کودکان کار » و موسسه ی حمایتی «کودکان سرزمین من »

لازم بذکر است آقای نجاریان پیش از این نیز، اقدامات مشابهی در حمایت از فعالیتهای انساندوستانه ی دیگر موسسات و تشکلهای غیر دولتی و اهدا کتابهای خود به آنان را نیز در کارنامه ی خود دارند که بیان تمامی این فعالیتها فرصتی مناسب را می طلبد.

او می گوید: کوه نوردی یک روش زندگی ست، روشی که در آن قوی ترین عضو گروه، پا به پای ضعیف ترین آنان گام بر می دارد تا همه با هم به مقصد برسند.

برایشان موفقیت، پایداری و سلامت همیشگی آرزومندیم.

 

شعار نه به کار کودک بر فراز قلل هیمالیا

شعار نه به کار کودک بر فراز قلل هیمالیا

شعار نه به کار کودک بر فراز قلل هیمالیا

شعار نه به کار کودک بر فراز قلل هیمالیا

شعار نه به کار کودک بر فراز قلل هیمالیا

شعار نه به کار کودک بر فراز قلل هیمالیا

عبور از مرز ۵۰۰۰ . در مسیر بیس کمپ و کالاپاتار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته‌بندی های بلاگ

کمپین های اخیر

فهرست