گردهمایی خردادماه «روز جهانی مبارزه با کار کودک»

نخستین گردهمایی حامیان و مدیران کسب‌وکار به میزبانی انجمن حمایت از کودکان کار و انجمن مدیریت ایران برگزار شد.
به گزارش خبرنگار دانستنی آنلاین، گردهمایی حامیان و مدیران کسب‌وکار برای گرامیداشت روز جهانی مبارزه با کار کودک در تاریخ ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ به میزبانی انجمن حمایت از کودکان کار و انجمن مدیریت ایران در دانشگاه خاتم برگزار شد که در ابتدا خانم دکتر صائمیان نائب رئیس انجمن مدیریت ایران به آمار و ارقام کودکان کار در دنیا اشاره کرد و گفت : ۱۶۰ میلیون کودک در دنیا مشغول کار هستند که از این تعداد ۷۹ میلیون در معرض کارهای خطرناک قرار دارند.
وی افزود: متاسفانه وضعیت نامناسبی برای کودکان کار وجود دارد و یک سوم آنها از شرایط تحصیلی محروم هستند. خبر نگران کننده این است که ۲۰ درصد از کودکان کار پسر، کارهای خطرناک انجام می‌دهند.
صائمیان بیان داشت: ۶۰ درصد از کودکان کار رده سنی ۵ تا ۱۷ سال در بخش کشاورزی، ۲۵ درصد در بخش خدمات و ۷ درصد در بخش صنعت مشغول به کار هستند.

در ادامه قاسم حسنی مدیرعامل انجمن حمایت از کودکان کار در خصوص تاسیس این انجمن گفت: جمله زیبایی از کنفوسیوس است که می‌گوید به‌جای اینکه به تاریکی لعنت بفرستید یک شمع روشن کنید. با تاسیس انجمن حمایت از کودکان کار در سال ۱۳۸۱ سعی کردیم که با حمایت از این پدیده شمعی روشن کنیم.
وی افزود: انجمن حمایت از کودکان کار اولین انجمنی بود که با توجه به کار کودکان به‌عنوان یک بستر آسیب سیستماتیک کار خود را آغاز کرد. از این نظر می‌گویم سیستماتیک که پدیده کار کودک یک پدیده فردی و خانوادگی نیست بلکه یک پروژه اجتماعی و نارسایی اجتماعی است و به عبارت دیگر کوتاهی کردن در قبال کودکان موجب این پدیده شده است.
حسنی خاطر نشان کرد: از بین بردن کار کودک و صیانت از حقوق کودکان در زیرساخت‌های اجتماعی کشور موضوعی است که از توان NGOها خارج است و در واقع دولت‌ها و حاکمیت‌ها باید در این حوزه تصمیم بگیرند.

https://b2n.ir/danestanyonline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دسته‌بندی های بلاگ

کمپین های اخیر

فهرست